kirjutan, järelikult olen kohal

Tere armas kuulajaskond.

Selle postituse ilmumine annab märku sellest, et Anna Kristin on jõudnud sihtpunkti – Toftlundi Musik og Teaterhojskolenisse.

Pärast seda, kui olin väiksed vanemakesed jätnud endast Riia lennujaama, astusin lennukisse ja alustasin õhkutõusmist. (Päevanipp adrenaliinihuvilistele – lennukisõit on märksa mõnnam, kui istuda nii, et näed rattaid.) Kopenhaageni lennujaamast ragisesin rongiga paar peatust edasi kesklinna, ootasin kolm tundi, et istuda uuele rongile ja istusingi. Istusin ja lugesin ja magasin ja vaatasin, kuidas inimesed väljuvad ja kuidas minu vastasolev tädi järjest rohkem öökulli nägu muutus. Ei tea, kas asi oli tingitud minu väsimusest või tema ringikujulistest prillidest ja rangest pilgust, aga lõpuks olin ma igaljuhul kindel – ta on öökull.

Ja kui ma siis teda piisavalt olin jälginud, vaatasin ka korraks peatuste tabloole, kus jooksid järjest järgnevad peatused ja nendesse jõudmise kellaajad. Peatust Esbjerg ei tulnud ega tulnud. Ja ei tulnudki. Ja juhtus see, mis kõik teadsid, et juhtub – Anna Kristin eksis ära. Siis tuli appi öökull, kes teadis öelda, kus ma kaardil olen ja kus ma peaksin maha minema, et mõni parem rong haarata. Head loomad need öökullid.

Aga veel paremad loomad on inimesed. Lahkusin rongist pettunult ja eksinult. Ja äkitselt oli minu kõrval üks võõras vanem naisterahvas, kes oleks justkui teadnud kõike minu eksimisest. Ta oli nagu ime – juhatas mind täiesti õigesse kohta ja pakkus isegi öömaja, kui peaks veel eksima. Ta oli tõesti nagu mulle kaitseks saadetud. Ilmus ei kuskilt ja kadus praktiliselt ei kuskile.

Tema abiga jõudsin õigele teeotsale, mis lõpuks tõi mu siia. Taanis on väga müstilised vanemad naisterahvad.

Aga nüüd olen ma kohal. Jagan tuba (vist) Taani tüdrukuga. Ta on väga väike ja väga nunnu.

Muud ma praegu ei teagi. Kui tohib, lähenen detailsemalt mõni teine päev. Ma olen praegu nii väsinud nagu väike kapsaussike.

Tervitades

Anna Kristuntšik

3 thoughts on “kirjutan, järelikult olen kohal”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s