Mida ma siit leidnud olen?

Meessoost tsirkuseõpetaja, kes 1) fännab meeletult ABBA 2) käib kogu aeg paljajalu (väljaarvatud lumega) 3) on muidu suur kallistaja, aga mõni päev võib su eemale lükata, sest tunneb, et füüsiline kontakt on talle vastik. Neil päevadel ei tee ta ka paarisakrobaatika asju kaasa. 3) armastab sarkasmi ja kurje nalju.

Tüdruku, kes on ühe päevaga õppinud ära kõigi nimed ja on võimeline seda oskust väga kiiresti demonstreerima. Võib-olla kui kõik ei oleks sigurdurid, franjad, hartvigid ja muud eestlasele esmapilgul hoomamatud nimed, saaksin ka mina sellega paremini hakkama.

Koosviibimised, kus eestkõneleja räägib taani keeles ja võõramaalistel on kõrvaklapike, mis on ühendatud mikrofoniga, kuhu siis eestkõneleja juttu vaikselt tõlgib mõni tema kolleeg. Vahepeale teeb spontaanseid nalju (enamasti kõneleja arvel) ja hingab otse kõrva ja esitab muusikalisi palu. Ja siis kõik välismaalased muigavad ja teised ei saa aru, miks.

taani keelt. ROHKESTI taani keelt. rohkem, kui ma arvasin. saab hakkama, ehk saan isegi midagi selgeks.

banaaanimäe (mis küll tänu mulle ja teistele õpilastele kiiruga kahaneb)

rohkelt traditsioone. Näiteks sünnipäevalaulu laulmine on omaette tantsuline rituaal. lisaks ka lõunasöögi söömine.

lauluraamatu, kus on sees täielik segapudru. Seal on kõike. Jõululaule, The Beatlesi laule, taani rahvalaule, muid taani laule jne. Raamatut muidugi kasutatakse kogu aeg. Hommikul laulsime paar taani laulu, pärast lõunasööki laulsime näiteks koos “Let it be’d”, pärast peregrupi (bogruppe on grupp, kes on pandud kokku lähestikku tubades elavatast inimestest) koosolekut laulsime akordioni saatel rahvaviisi.

Ja muud huvitavat, natuke tavalisemat ja veel huvitavamat.

Bogruppele õpetasin ära ka enda hüüdnime –
Annakr

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s