miks ma siin olen?

tõstke käed kõik, kellel on sarnased küsimused – miks sa sinna sõitsid? kust sa selle kooli leidsid? kas see pole hiiglama kallis? mis sa sellest saad?

Esiteks. Oli suvi 2014 ja mul oli juuni algusest augusti lõpuni enamasti väga halb olla. Põhiline tegur oli see, et ma lihtsalt ei teadnud, mida teha. Olen inimene, kellel peab olema nö 3-5 aasta plaan, aga mul seda ei olnud. Väga pinnatu oli olla. Kõik muutus, kui armas Ireen saatis mulle sellise kodulehekülje – http://musikogteater.dk/ – ja ütles, et ma vaataksin, äkki pakub huvi. Vaatasin, pakkus. Alguses küll mitte eriliselt, aga pakkus. Sel päeval ütlesin NM-le, et lähen hoopis Taani. Tema pidas seda järjekordseks “ütlen, et teen, aga tegelt nagunii ei tee”, sest nii olin ma öelnud paljude riikide kohta. Üha tihedamini avastasin end sellelt koduleheküljelt ja ühel hetkel saatsin sinna kirja. Kirja vastu saamise hetkest teadsin ma, et tahan sinna minna. Ei tea, miks, lihtsalt tundus õige – tsirkus, välismaa, inimesed, väike linn, skandinaavia. Kahe päevaga maksin esimese sissemakse ära. Sügisel hoidsin igasugused eelarvamused endast eemal, et saaksin tulla siia puhtalt. See on üleüldse tark mõte – hoida eesolevad sündmused eelarvamuste priid.

Kas see kool pole hiiglama kallis? Hah! Tegin just väikesed arvutused. Ma maksin kooli õppemaksu ja reisipiletite eest kokku umbes 2000 eurot. See on soodustusega, sest olen välismaalt. Taanlastele on kool hulganisti kallim. Kui jagada see summa ära nende päevadega, mis ma siin olen, siis igaks päevaks umbes 15 eurot. Selle summa sisse mahub 3 korda päevas söök, treening, paljud kontserdid jm, reis Berliini, magamine jm nodinadi. Meie põhiline sõna imeliste asjade kirjelduseks on AMAZING! Ja see sõna meie õige hääldusega sobitub ideaalselt selle lõigu lõpetuseks! AMAZING!

Miks sa peaksid siia õppima tulema? Kui sa tahad ennast proovile panna. Õppida asju vabas keskkonnas. Saada eemale harjumuspärasest Eestist, aga mitte siduda end mõne ülikooliga. Areneda sotsiaalselt. Lõbutseda. Siis on see koht sulle. Paberimajanduse mõttes ei saa sa siit muud, kui diplomi, et oled siin käinud. Mulle sellest praeguses eluetapis piisab. Isikuliselt saab siit küll kraadi võrra rikkamaks.

Areneda siin saab – ma poleks elu sees uskunud, et ma kunagi kurikatega žongleerimist naudin. Aga nüüd õppisin selle 1 tunniga peaaegu selgeks ja esmaspäeval on mu elu esimene žongleerimiskava esitlus. Ja ma naudin seda.

Pühapäeval lisandub meile umbes 15 inimest. Üks neist on eestlane. See oli tänase päeva üllatus. Eks näis, mis saama hakkab.

Queen of Estonia

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s