Nojah. Jälle minema. Ma istun lennukis koos lätlaste, sakslaste ja ehk ka mõnest teisest rahvusest olendiga. Kõigil üks eesmärk – jõuda Berliini. Mis neid seal ootab? Äri? Naine? Lapsed? Vanaema? Tants? Tants?? Paistab nii, et mõnda reisijat tõesti ootab tants. Tants nii mitmes mõttes, kui üleüldse saab.

Üks ilmselgelt liiga suure mantliga neiu sõidab AirBalticuga illegaalselt raskete kohvritega Berliini poole, et alustada õpinguid elukoolis Die Etage Tanzschule kallakuga.
Paistab, et see tüdruk teab täpselt, mida ta teeb ja kuhu ta tahab jõuda. Tegelikult ei tea aga see mantlisse uppunud tüdruk midagi ja ta ainult loodab, et ta kuhugi jõuab.

Viimase kolme kuu jooksul on kollamantlike 6 korda turvaväravaid läbinud ja jõudnud sisemiselt kõikide lendude vahel korralikult ära eksida. Tee peal on ta kohanud hunte, vanaemasid, seenekesi, lillekesi, puid, metsloomi ja muud, mis punamütsikeselegi tee peale ette on jäänud. Lihaste nõrkedes üritab ta endale rägastikest teed murda. Mõnede puude murdmise pärast ta tunneb end võimatult halvasti, aga minna tagasi ja hakata puid kokku liimima, ei tundu talle mõistlik, seega läheb ta edasi ja laseb loodusel omasoodu edasi liikuda. Nahhaal, ütlevad mõned. Aga inglise keeles ei olegi sellele sõnale vastet.

Endast kolmandas isikus rääkimine on vist üks hullu tunnuseid.

Tahes tahtmata tekib paralleel eelmise pikemaks ajaks ärasõiduga. 11. jaanuar 2015 Tallinn-Riga-Kopenhaagen-Esbjerg-Toftlund.
Mis vahe on?
Eelmine kord istusin lennukis vähe naiivsema peaga. Eelmine kord tundus, et 6 kuuks kodumaalt lahkumine ei saa mu elu kuidagi mõjutada. ha ha ha.
Artikkel, mis hiljuti facebookis jagamisel oli, vastab igati tõele – on asju, millest keegi kunagi ei räägi välismaale mineku kohta. See tõesti pole vaid lust ja lillepidu. Veel päris vähe aega tagasi ei uskunud ma, et mina üks neist olen, kes minema rändab. Veel vähem uskusin ma, et selline artikkel tõele vastaks. Nüüd ma igaljuhul kuulan stjuardessi jutustamist kõlarist ja see annab märku ühest – ma olen rändamas. Ja see on tõsi – tujusõrmuse värv võib hakata väga tihedasti värvi vahetama.
Tehke omad järeldused.

soundtrack – “Ich warte” – Einstürzende Neubauten või Mighty Oaks “You saved my soul”. Ise otsustate.

PS! ma poleks kunagi uskunud, et ma endale kollase mantli ostan ja selle üle õnnelik olen.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s