Hääled pehmed kui tormituuled • Voices Soft as Thunder

“Hääled pehmed kui tormituuled”

Anna Kristin Peterson ja Grete Jürgenson ehk

ANNAKR and the TIGER TaDaa! tänavafestival 2016

Möödunud nädalavahetus oli teistsugune kui nii mõnigi eelnev nädalavahetus. Juhtus nii mõndagi mõnusat ja ilusat ja muutvat. Nimelt toimus Telliskivi Loomelinnakus TaDaa! tänavakunstifestival.  – http://tadaafestival.org/

Kahe päeva jooksul esinesid erinevatel loomelinnaku aladel artistid Austraaliast, Saksamaalt, Austriast, Soomest, Eestist, Prantsusmaalt ja mujalt. Artistid olid meeliülendavad. Kõikide professionaalsete tänavaartistide hulgas astus üles ka duo ANNAKR and the TIGER ehk Anna Kristin Peterson ja Grete Jürgenson.

Me kompasime inimese arengu ja oleku piire. Selgus, et inimene on võimeline lendama…

Publiku tagasiside oli positiivne, enda tunne oli positiivne. Endiselt tahaksin, et suur osa mu elust koosneks reisimisest, esinemistest, arenemisest, kohtumistest ja elamustest.

On A ja on B. või on R ja B. Võimalik, et hoopiski C ja B. Miksmitte ka E ja B. Olgu, kes on, ühel hetkel üks täht teeb sammu teise poole. Ta võtab oma suure lehviva loiva ja asetab selle teatud mõõtühiku jagu lähemale. Lähemale millelegi, mida ei ole muljutud. Või kui ka on, siis mitte nii, nagu tema teda muljuma hakkab. Võib-olla ta ei liigutagi teda. Võib-olla füüsilised sammud teeb B. Kuid kas see, millised tagasisammud siis teeb F, G, Y, Z või O, ei mõjuta B-d ja ei muuda tedagi plastiliiniks? Muljutud, muudetud, musitatud, mumpsutatud – mis temast alles jääb? Mis meist alles jääb ja mis me tahtsime, et meist jääks?

Kui miski püüab olla midagi, mida ta pole, muutuvad asjad imelikuks. Ja keeruliseks. Ja naljakaks. Mõnikord hüsteeriliselt humoorikaks.

Aga meid julgustati ju suurelt unistama…

Kus on keskpunkt?

Miks üldse peaks olema keskpunkt?

Unista suurelt või mine koju?

Mina unistasin unistust..

Aga siis tulid lõvid..

Või..

Mingisugused kaslased igaljuhul.

pildid ja raffaello pidid aga ütlema rohkem kui tuhat sõna..haaled4haaled10haaled9haaled8haaled7haaled6haaled5Haaled1haaled2haaled3

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s